complex 14 Takipçi | 6 Takip

Yeni yılda yeni bir BEN! Psikoloji

2015-01-12 10:06:00
Yeni yılda yeni bir BEN!
Psikoloji

 

aralik-2012-roportaj-resim-1
Önünüzde yepyeni bir yıl var. Hayal ettiğiniz her şeyi belki de bu yıl elde edecek, ne zamandır ertelediğiniz planlarınızı nihayet hayata geçirebileceksiniz. Ne de olsa yeni bir yıl yepyeni başlangıçlar için harika bir zamanlama! Peki nereden başlamalı?

Yeni bir yıla girerken, öncelikle bu yıl kendinizden ne beklediğinizi belirleyin. Kararlarınızı yeni yıla en az 1 hafta kala belirlemiş olun. Böylece kararlarınızı uygulamaya başlamadan önce özümseyebilirsiniz. Hatta kararlarınızı kağıda dökün ve bu kağıdı yatağınızın başucuna asın. Böylece her sabah uyandığınızda kararlarınızla yüzleşir, kendinize verdiğiniz sözü hatırlarsınız. Kararlarınızı geride bıraktığınız yılda sizi nelerin mutlu etmediğine bakarak belirleyebilirsiniz. Hayatınızı yeni yılda nasıl yenileyebilirsiniz emin değilseniz, işte size yol gösterebilecek birkaç fikir...

 

 

aralik-2012-roportaj-resim-2
FENG SHUI İLE EVİNİZE ENERJİ, HAYATINIZA AŞKI ÇAĞIRIN
Kendinizi yenilerken, evrenin, doğanın güçlerini ve titreşimlerini dengeleyerek, hayatınıza başarı, sağlık ve zenginlik getirme yöntemi olan Feng Shui’den yararlanabilirsiniz. İşe evinizden başlayın. Oturma odasında yalınlık anahtar kelime, huzur verici renkler ise işin püf noktası. Yatak odasında sıcak renkler öne çıkmalı. Mutlu aşk hayatı için yatak odasının güneybatı yönünü her zaman temiz, derli toplu tutmalısınız. Bu yöne konulacak, kadın ve erkeği simgeleyen kırmızı ve beyaz renkli iki mum şans getiriyor. Yeni bir aşk arıyor ve bunu Feng Shui’ye bırakmak istemiyorsanız, www.ecift.com.tr’ye üye olabilirsiniz?

YA İŞİNİZİ DEĞİŞTİRİN YA DA İŞİNİZE BAKIŞ AÇINIZI
Bütün yıl işe giderken ayaklarınızın geri geri gittiğini mi fark ettiniz? O zaman öncelikle kendinize bunun sebebini sorun. Belki tek ihtiyacınız olan biraz motivasyondur. Öncelikle işinizin en sevdiğiniz yönlerini görmeye çalışıp, sevmediğiniz yönlerini nasıl değiştirebileceğinizi düşünün. Yapabiliyorsanız, bunu gerçekleştirmek için takvimin ayın 1’ini göstermesini beklemeyin. Şimdiden kolları sıvayın ki, yeni yıla güzel gelişmelerle girin. Eğer işinizin sevmediğiniz ve iyi yönlerine rağmen bu işi sizin için çekilmez kılan yönleri çoğunluktaysa, belki de tek ihtiyacınız size daha uygun bir işin arayışına girmek.

aralik-2012-roportaj-resim-3
YENİ BİR HOBİ EDİNİN; RESİM YAPIN, KEMAN ÇALIN
Bazen yeni bir hobi edinmek hayata renk katabilir. Mesela yıllardır düşündüğünüz ama ya cesaret edemediğiniz ya da hep ertelemek zorunda kaldığınız keman ya da resim kursuna başlayabilirsiniz bu yıl. İstanbul Müzik Akademisi, Taksim’de 1 saatlik özel müzik dersi bedeli TL 180. Özel Duygu Dalgıç Müzik Merkezi’nde 40’ar dakikalık 4 derslik paketin fiyatı ise TL 270. Bakırköy’de bulunan Gürsoy Resim Kursu’nda karakalemden yağlıboya 2 derslik paket kursun fiyatı TL 120.

aralik-2012-roportaj-resim-4
MAKYAJ TARZINIZI DEĞİŞTİRİN, STİLİNİZİ YENİLEYİN
Yaşamınıza olduğu kadar dış görünüşünüze de yapacağınız minik dokunuşlar size tazelik hissi verebilir. İşe gardırobunuzu yenileyerek başlayın. Kullandığınız, modası geçmiş her şeyi atın. Hiç kullanmadığınız yeni aksesuvarlar edinip tarzınızı yenileyin. Mesela şık bir şapka tüm stilinizi yenilemenize yardımcı olabilir. Makyaj tarzınızda ise daha cesur renklerle büyük bir değişim yapabilirsiniz. Mesela parlak renkli rujları daha sık kullanın? M&S Şapka TL 79.95 Alessandro Ruj TL 40

aralik-2012-roportaj-resim-5
Günlük tutun
Yeni yılda günlük tutun. Böylece her günün sonunda kendinizi dürüstçe değerlendirme fırsatınız olur. Bir süre sonra herbir günün hakkını vererek yaşamaya başladığınızı fark edeceksiniz. Dönem dönem günlüğünüzün eski sayfalarını okuyun ve kaydettiğiniz ilerlemeyi takip edin. Renkli sayfalı, resimli günlükleri tercih edin. Neşeli bir tasarıma ya da renkli sayfalara sahip olan günlükler yazma konusunda motivasyonunuzu artırabilir.

aralik-2012-roportaj-resim-6
Spora daha çok zaman ayırın
Yeni yıla girerken birçok kişi sigara, alkolü bırakmak ya da azaltmaya, daha çok spor yapıp dengeli beslenmeye karar veriyor. Ancak çoğu insan uygulamayı ilk hafta bitmeden bırakıyor. Her şeyin başı sağlık olduğuna göre, gelin bu yıl bu kararları gerçekten hayata geçirin. Üstelik sağlıklı bir yaşam için mutlaka pahalı spor salonlarına çuvalla para saçmanıza gerek yok. Bulunduğunuz semtin parkında haftada 3 kez yapacağınız yarımşar saatlik tempolu yürüyüşler yeterli. Edineceğiniz yeni bir çift spor ayakkabı ise motivasyonunuzu artırabilir. Adidas Adipur Spor Ayakkabı TL 206

 

 

27
0
0
Yorum Yaz
. .